Кожен рік я оновлюю запаси сонцезахисних засобів. Особливої уваги звичай приділяю засобам від сонця для дітей.
Сама я миттєво згораю, частіш із-зі своїх лінощів - забуваю оновити санскрін після 2 годин перебування на сонці. А буває і забуваю зовсім, про що моя шкіра потім нагадує болючими відчуттями.
І щоб мої діти не страждали як я, то захищаю їх шкіру більш ретельно. Без футболок та панамок їх не випускаю гуляти. І навіть на пляжі рідко знімаю футболки з дітей. Вони у мене мають світлу шкіру та волосся, тож потребують більш високого захисту.
Щоб сонцезахисні засоби працювали на шкірі надійно, то треба наносити їх в достатній кількості. Це десь 2мг санскріна на 1 см2 шкіри. Наносити треба на відкриті ділянки шкіри. Поновлювати засіб треба кожні 2 години, а також після купання, чи коли шкіра спітніла, навіть якщо засіб вологостійкий. Чим тонший шар засобу від сонця, тим менше стає фактор захисту, і менший проміжок часу крем буде захищати шкіру.
Також потрібно, щоб засіб висох на шкірі, тому радять наносити його за півгодини до виходу на вулицю, інакше в момент одягання крем можна стерти зі шкіри.
Звертайте увагу на те, з якого віку можна користуватися кремом.
Є веганські органічні бренди, які мають натуральний склад і поблажливі до шкіри, та довкілля, як Badger, Weleda, Alphanova.
Також в цьому році більше уваги приділила аптечним маркам.
Дуже мені подобається косметика Mustela, і склад їх sunscreen-ів мені теж подобається. На сайті є такі чудові набори, до яких можна ще додати засіб після засмаги марки для заспокоєння дитячої шкіри.
Зазвичай у дитячих санскрінах використовують лише фізичні фільтри, бо шкіра у дітей більш чутлива.
Є інгредієнти, які краще уникати у складі сонцезахисних засобів для дітей, а також для дорослих:
- Octocrylene та Avobenzone, частіше всього мені зустрічались у санскрінах. Це вже застарілі фільтри, вони мають фотонестабільну формулу, швидко руйнуються, а також, провокують алергічні реакції. Ці фільтри можна зустріти і в дешевих марках, і в дорогих також. Тому в першу чергу шакаю їх.
Часто використовувала засоби з Octocrylene, алергію у мене він не викликав, але у складі він був не основним компонентов і знаходився десь у кінці складу. Для світлої шкіри краще такий санскрін, ніж без нього.
- РАВА — параамінобензойна кислота (Ethylhexyl dimethyl Para-aminobenzoic Acid, 4-Aminobenzoic acid) — канцерогенний фільтр, викликає фотодерматити.
- Benzophenone-3 (он же Oxybenzone) та Benzophenone-4, вони теж провокують алергію і негативно впливають на ендокринну систему. Використання засобів з Oxybenzone також шкодить морський флорі та фауні.
В Палау, тихоокеанській острівній державі заборонили приносити, та продавати сонцезахисні засоби які містять у складі речовини, що впливають на довкілля. Oxybenzone є в цьому списку.
Навіть перевірені бренди випускають засоби для захисту від сонця з небажаними компонентами, так і без них. Тому кожен раз треба перевіряти склад. Особливо коли шкіра схильна до екзем, дерматитів, алергій.
Які засоби для захисту від сонця можете порадити ви?
Немає коментарів: